Přeskočit na obsah
Odhalte

Více než sto let starý příběh

V roce 1899 vynalezl v Pittsburghu Frederick W. Robertshaw první termostat do ohřívače vody. Tím způsobil nejen revoluci v ohřívání vody, ale také položil základní kámen naší společnosti. Vynález si totiž tehdy nechal patentovat a s velkou vervou se pustil do další práce. O sto let později už je společnost Robertshaw globálním lídrem v odvětví výroby ovládacích prvků pro bílou techniku, vlastní přes 2 000 patentovaných vynálezů a jejich počet se neustále rozrůstá.

Jak jsme se stali největším výrobcem elektromechanických ventilů v Evropě

Psal se rok 1999 a ve Šternberku začaly růst základy našeho závodu. Tenkrát však ještě pod taktovkou firmy Invensys Appliance Controls. O rok později se zde vyrobily první termostaty určené k chlazení klimatizací a v roce 2013 už se náš šternberský závod rozrostl o nový provoz lisovny plastů s 30 vstřikolisy.

Certifikáty:

Roku 2014 došlo k odkoupení Invensys Appliance americkou společností Robertshaw a o rok později se k nám ze sesterského závodu v Monaku přesunula kompletní výroba vodních ventilů. V současné době vyrábíme přes 10 000 typů sofistikovaných ovládacích prvků určených převážně pro domácí elektrospotřebiče. A právě to z nás dělá suverénní jedničku na trhu výrobců elektromechanických ventilů v celé Evropě.